Výstava obrazů Silji Korn (proběhlo)

27.04.2017 15:19

Po celý květen můžete na hudebním oddělení prostějovské knihovny navštívit výstavu obrazů německé nevidomé malířky Silji Korn, která pracuje jako vychovatelka v mateřské škole. Ona sama říká, že je jakýmsi prostředníkem mezi nevidomými dětmi a jejich učiteli bez zrakového postižení. Tato práce ji nesmírně naplňuje, její vášní je však fotografování a malování. Svá díla vystavuje v galeriích i na internetu. Vytváří abstraktní akvarely na plátně, používá husté barvy, které nanáší štětcem, špachtlí nebo rukama. Její obrazy jsou velmi barevné. Používá také různé pasty, písek, provázky, tvrzený papír a jiné materiály. Výslednou povrchovou strukturu obrazu lze po zaschnutí nahmatat. Říká, že fantazie nezná hranic a každý si může pod jejím obrazem představit něco jiného. Přijďte se sami přesvědčit.