Virtuální univerzita třetího věku (proběhlo)

01.08.2017 10:05

Městská knihovna Prostějov se stala konzultačním střediskem  Virtuální univerzity třetího věku  a v září otevírá první studijní semestr. Pokud i vás láká příležitost dozvědět se něco nového a strávit příjemné dopoledne ve společnosti svých vrstevníků, neváhejte a přihlaste se také. Začneme pilotním kurzem astronomie, který je určen především k  pochopení systému studia. Příjemnou, populárně naučnou formou si představíme slavné astronomy rudolfínské doby a dozvíme se mnoho zajímavého o slunečních hodinách od antiky až po současnost. Pilotní kurz proběhne ve zrychleném režimu – budeme se setkávat každý týden, vždy v úterý v 9.30 hod. V průběhu tohoto kurzu si vyzkoušíte, jak studium probíhá, jak se vyplňují závěrečné testy, a rozhodnete se, zda budete ve studiu pokračovat. Od října do prosince pak bude probíhat tzv. „řádný“ semestr, který se bude skládat ze šesti přednášek a ve kterém se budeme věnovat tématu cestování. Podíváme se na klady i zápory cestovního ruchu, probereme si zásady bezpečnosti na cestách a dozvíme se zajímavé informace z historie cestování a lázeňství. Potkávat se budeme opět v úterý dopoledne, vždy jednou za 14 dní. Upozorňujeme, že studovat mohou pouze senioři – tedy osoby důchodového věku a že kurzy jsou placené. Přihlášky a další informace získáte na první hodině, kde si budete moct vše nezávazně vyzkoušet. Těšíme se na vás v úterý 5. září v 9.30 hod. v podkrovním sále knihovny.