Tomáš Kubeš: Srdce Afriky (proběhlo)

23.05.2014 13:52

Tomáš Kubeš je fotograf, novinář a cestovatel. Fotografování se věnuje vášnivě již od dětství, stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let strávil putováním po Africe – svém zamilovaném kontinentu. Fotografie a reportáže z cest publikuje např. v časopisech Koktejl a Lidé a země. V roce 2009 se vydal na dvouměsíční odvážnou výpravu do Střední Afriky za posledními Pygmeji. Navštívil Kamerun, Středoafrickou republiku a Kongo. Po řece se dostal až do nitra Afriky, kde se dosud rozprostírají panenské pralesy a žijí četné populace goril, šimpanzů, slonů a hrochů. Je Střední Afrika skutečně posledním rájem? Dá se pralesem projít bez průvodce? Je řeka Sangha nebezpečná na své pouti k veletoku Kongo? A žijí Pygmejové ještě tradičním způsobem života? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět ve čtvrtek 12. června od 17 hod. v prostějovské knihovně.