Tomáš Kubeš: Papu Papua (proběhlo)

30.04.2017 12:18

Fotografa, novináře a cestovatele Tomáše Kubeše si určitě pamatují pravidelní návštěvníci našich cestopisných přednášek. Byl u nás v knihovně už několikrát a vyprávěl nám o svých cestách po střední Africe a Rusku. Fotografování se věnuje vášnivě už od dětství, stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Navštívil více než 120 zemí a svými fotoreportážemi přispívá například do časopisu Koktejl nebo Lidé a země. Ve čtvrtek 8. června v 17 hod. se spolu s ním vydáme na dobrodružnou cestu do doby kamenné, za posledními lidojedy a obyvateli divoké Papuy Nové Guiney, která má přinést odpověď na jednoduchou otázku: Praktikují různé kmeny Papuy ještě kanibalismus? Během této neskutečné cesty navštívíme pralesy, přebrodíme spoustu divokých řek, poznáme stromové lidi i hrůzostrašné bojovníky kmene Huli. Procestujeme východní i západní Papuu, uvidíme sopky, korálové moře, nepřístupná místa i lidi z doby kamenné.