Spisovatelé jak je neznáte - literární výstava (proběhlo)

21.02.2017 16:20

Ernest Hemingway a Victor Hugo psali nazí. Hugo se navíc ve dnech autorského „bloku“, kdy nevěděl, co psát, vysvlékl se do naha, vzal si pouze papír a tužku a nakázal svým podřízeným odnést všechny jeho šaty, aby tak nemohl ven a byl připoután ke své práci. Ray Bradbury psal každý den alespoň 1000 slov. V knihovně, kde za 10 centů na půl hodiny půjčovali psací stroje, napsal příběh o budoucnosti, v níž lidstvo pálí knihy. Za půjčování psacího stroje zaplatil celkem 9,80 dolarů. Knihu pak vydal pod názvem 451 stupňů Fahrenheita. Haruki Murakami každý den vstává ve 4.00 a pak 6 hodin pracuje. Každé odpoledne uběhne 10 km nebo uplave 1500 metrů, někdy oboje. První kniha Agathy Christie byla výsledkem sázky se sestrou, která jí řekla, že nedokáže napsat dobrý detektivní příběh. Byla abstinentka a nekuřačka. Albert Camus naopak kouřil celý život. Dokonce i jeho kočka se jmenovala Cigarette. Edgar Allan Poe byl zasnoubený se se dvěma ženami najednou, oženil se se svojí třináctiletou sestřenicí. John Ronald Reuel Tolkien ovládal celkem devět světových jazyků, které využíval při tvorbě názvů a jazyků fantaskního světa Středozemě. Celou trilogii Pána prstenů napsal na psacím stroji dvěma prsty. Chcete vědět víc? Další dvě stovky zajímavostí ze soukromí a práce třicítky klasických i současných autorů se můžete dozvědět díky další literární výstavě knihovny. Můžete si ji prohlížet v Galerii Na Půdě knihovny do 13. dubna.