Setkání s Jakubem Řehákem (proběhlo)

26.10.2017 08:41

Pokračuje jedinečný projekt Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je propagovat současnou kvalitní českou literaturu a představit veřejnosti zajímavé, známé i méně známé české autory. V rámci tohoto projektu se od září do června v deseti českých knihovnách představí deset českých spisovatelů. A jednou z těchto deseti knihoven je právě prostějovská knihovna. Od září jsme už u nás přivítali Petru Hůlovou, Karola Sidona a Martina Reinera. Ve čtvrtek 14. prosince v 17 hod. se setkáme s básníkem, literárním kritikem a esejistou Jakubem Řehákem. Vystudoval Vyšší odbornou školu filmovou ve Zlíně a své básně publikoval nejdříve časopisecky. Jeho básnický debut Světla mezi prkny vyšel v roce 2008 a byl nominován hned na dvě důležité ceny – Magnesii Literu a Cenu Jiřího Ortena. Jeho další kniha Past na Brigitu pak o čtyři roky později Literu za poezii získala. V roce 2016 vydal svou třetí sbírku Dny plné usínání, která zaujala jak čtenáře, tak literární kritiky. A právě tyto básnické sbírky nám představí na svém autorském čtení.