Šest let Tvořivé knihovny

16.06.2015 12:12

Už šest let knihovna organizuje pro kreativní seniorky každý měsíc tvořivé setkání. Vždy poslední úterý v měsíci, když je knihovna pro veřejnost zavřená, zaplní celou půjčovnu knih pro dospělé sympatické a šikovné dámy v seniorském věku. Jsou už dávno zvyklé, že zde najdou kamarádky, pohodu a tvořivého ducha. Během těchto let si už zkusily vyrobit náušnice a jiné šperky, prostírání, vánoční a velikonoční dekorace, koberečky, drátované zvonečky, dárkové tašky, ozdoby ze slámy a mnoho dalšího, přičemž si vyzkoušely řadu dekoračních technik. Na výletech, které každý ročník tzv. Tvořivé knihovny v červnu ukončují, jsme si už vyšlápli do Čelčic a lázní Skalka, do Muzea kočárů nebo do Náměště na Hané. I letos jsme se rozhodli pro výlet. Za cíl jsme vybrali Velký Kosíř a návštěvu pivovaru. Cesta ubíhala příjemně a i přes jisté potíže jsme dosáhli vrcholu v plném počtu. Odměnou pak byla exkurze v soukromém minipivovaru ve Lhotě pod Kosířem. Příjemný pan sládek David Kapsia nás zde provedl svým královstvím, poutavě vysvětlil a názorně ukázal, jak se pivo připravuje.  Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, samozřejmě nechyběla ani ochutnávka. Přes letní prázdniny se sice s dámami neuvidíme, ale věříme, že se v září opět sejdeme v hojném počtu. Přidáte se?

tvořivé knihovnice prostějovské