Proč byla knihovna 22.6. - 19.7. zavřená?

18.05.2015 11:57

Jednou za deset let musíme zkontrolovat, jestli v knihovně máme opravdu všechny knížky, o kterých si myslíme, že je máme. To není jen tak, už proto, že jich máme přes 150 tisíc, a to na čtyřech různých pracovištích. Samozřejmě nám pomáhají informační technologie, ale i tak, do rukou musíme vzít každou knížku, kterou v knihovně najdeme. Konkrétně muselo projít scannerem čárových kódů 159 145 dokumentů. Tímto se omlouváme všem čtenářům, kteří knihovnu chtěli navštívit mezi 22. červnem a 19. červencem. Knihovna byla po tyto čtyři týdny pro veřejnost uzavřená, právě kvůli revizi knihovního fondu, jejíž provedení nám ukládá knihovní zákon. Pokud vám na dobu uzavření knihovny vycházel termín vrácení vašich půjčených knížek, nebojte se, všechny tyto výpůjčky byly automaticky prodlouženy až do 31. srpna, časopisy do 27. července.

Třeba takovou e-knihu si však můžete půjčit kdykoli, i když je knihovna zavřená. :-)