Omán - země sultánova (proběhlo)

01.04.2015 10:49

Omán představuje díky osvětové vládě sultána Kábúse překvapivě vyspělou část Arabského poloostrova. Na druhou stranu je i přes své krásy a tradiční kulturu zemí turisticky neobjevenou. Ve středu 22. dubna v 17 hod. navštívíme Omán spolu s geografem a cestovatelem Pavlem Svobodou. Na severu země, kde se pohoří Hajar tyčí až do výšky 3000 metrů, vystoupáme na nejvyšší horu Ománu - Jabal Shams, shlédneme do hloubek ománského „Grand kaňonu“. Prohlédneme si zelené oázy palem v údolích zvaných vádí, ve společnosti starobylých vesnic a pevností, které jsou jako vyobrazené z pohádek Tisíce a jedné noci. Společně s přátelskými Ománci v tradičních pláštích a čepičkách „kumma“ navštívíme velbloudí závody poblíž velkých písečných dun pouště Wahiba. Čekají nás rybí trhy s tuňáky a plachetníky, koupání v jeskyních, vřelá muslimská pohostinnost či obří sultánova mešita a jeho palác v hlavním městě Muscatu. Tato bezpečná země mnohé příjemně překvapí. Výstavu fotografií Pavla Svobody z jeho cesty do Ománu budete moci navštívit v naší Galerii Na Půdě až do konce května.