Na stopě Shakespearovi (proběhlo)

14.11.2014 15:20

Neobvyklý pohled do Shakespearových her nabízí v úterý 2. prosince pořad Na stopě Shakespearovi. Formou „site specific“ se mohou návštěvníci knihovny nechat vtáhnout do děje Romea a Julie, Snu noci svatojánské, Macbetha, Jak se vám líbí, Večera tříkrálového a dalších her. „Site specific“ spočívá v tom, že si umělci vyberou nějaké neobvyklé místo a zasadí do něj například dramatickou scénu, výtvarný počin, hudební produkci nebo něco úplně jiného - originálního. Prostředí knihovny přímo vybízí ke konání tohoto druhu performance. Nepůjde tedy o holé předvádění úryvků ze Shakespearových her, ale divákům nabídneme i jiný pohled na knihovnu. Divadelní soubor Pointík už má za sebou „site specific“ v budově prostějovské knihovny k 200. výročí narození Karla Jaromíra Erbena. Tehdy se po knihovně pohybovaly strašidelné postavy z Erbenových balad. Mrtví snoubenci s náručí svatebních košil vykukovali na diváky zpoza regálů s knihami a chodby se měnily v záři projektorů ve Vodníkův domov. I tentokrát se mají diváci na co těšit. Pořad je určen v dopoledních hodinách pro vyšší stupeň ZŠ a SŠ (po telefonické domluvě) a od 16 hodin pro veřejnost. Prohlídky začínají v 16.00, 16.30, 17.00, 17.30 a v 18.00 hodin a trvají 45 minut.