Myanmar (Barma) 2014 – Země k neuvěření (proběhlo)

28.08.2014 09:34

Myanmar – známější pod názvem Barma (jako dědictví britské kolonizace) – je země největšího Buddhy a tisíců a tisíců buddhistických chrámů, kde chudí lidé již po staletí obětují i poslední majetek, aby si postavili svoji vlastní pagodu nebo přilepili zlatý plátek na Buddhovu sochu. Většina obyvatel tam dosud žije tradičním způsobem života, málo poznamenaným západní civilizací. Nemusíte stát fronty u památek, hledat místo pro ubytování a tísnit se s davem turistů u moře… Můžete se cítit zcela bezpečně a přitom potkávat neskutečně usměvavé a pohodové lidi, ochutnat tamní kuchyni, užít si liduprázdných kilometrových pláží a nakouknout do místních řemeslných dílniček. Počátkem letošního roku se do Barmy vypravili Jana Římská a Miroslav Kouřil, kteří se s námi ve středu 17. září podělí o své dojmy. Výstavu jejich fotografií si pak budete moci prohlédnout v Galerii Na Půdě Městské knihovny Prostějov až do konce října.