Lidé na cestě (proběhlo)

16.12.2016 08:08

Na světě nyní utíká ze svého domova na 60 milionů lidí. Ozbrojené konflikty tak uvedly do pohybu nejvíce lidí od druhé světové války. Jan Skalík, který pracuje na Katedře environmentálních studií Masarykovy univerzity, se během podzimu 2015 podílel na koordinaci dobrovolníků v uprchlických táborech na Balkáně. Výstavou svých fotografií nám přináší zprávu o veselém i neveselém putování migrantů z arabských a afrických zemí přes Maďarsko, Srbsko a Chorvatsko. V těchto a dalších zemích působila česká iniciativa "Pomáháme lidem na útěku" a skrze ni přiložilo ruku k dílu více jak patnáct stovek českých dobrovolnic a dobrovolníků, kteří se zapojovali do pomoci na styčných bodech cesty. Jan Skalík zaznamenával momenty na cestě v době, kdy vlna příchodu uprchlíků a uprchlic vrcholila. O svých zkušenostech bude mluvit ve středu 18. ledna v 17 hod. Výstavu jeho fotografií pořízených v Budapešti, Vámosszabadi, Röszke, Jamena, Preševu, Bapska a Adaševci můžete vidět v Galerii Na Půdě prostějovské knihovny od 4. ledna do 13. února.