Knihovna jako škola malých detektivů (proběhlo)

22.01.2016 13:01

Jedním z nejžádanějších knižních žánrů v knihovně zůstávají detektivky. Ale pozor. Nejenom ty pro dospělé. I s těmi pro děti se roztrhl knižní pytel. Řešení záhad, napětí a šikovní detektivové prostě táhnou čtenáře každého věku. Knihovna v současnosti zahájila spolupráci s organizací Věda a technika na dosah (www.geniator.cz), a společně připravujeme zábavné a především záhadné soutěžní odpoledne pro žáky 7. a 8. tříd prostějovských škol. Spočívat bude v aktivitách inspirovaných literárními detektivními příběhy, ale také s poctivou detektivní laboratoří. V úterý 23. února se v 8.30 otevřou dveře bývalé ZŠ na Husově náměstí, a pětičlenné soutěžní týmy si vyzkouší, jaké by to mohlo být, začít s detektivní kariérou a učit se od těch nejslavnějších... doktora Lupy, Kalle Blomkvista, komisaře Vrťapky nebo od samotného Sherlocka Holmese. Pokud se vše podaří, určitě se i všechny ostatní prostějovské děti budou moci těšit na pokračování.