Hudební kaleidoskop Jana Rejžka (proběhlo)

27.03.2016 14:31

Ve čtvrtek 14. dubna v 17 hod. přivítáme v prostějovské knihovně Jana Rejžka. Známý novinář a hudební a filmový kritik se proslavil zejména svými nekompromisními články, které od 70. let publikoval v časopise Melodie, Mladý svět či Gramorevue. Uváděl rockové a folkové festivaly, později pracoval pro Český rozhlas, kde připravoval hudební pořad Kaleidoskop a Kritický klub Jana Rejžka, a pro Českou televizi, kde se v pořadu Katovna spolu s Vladimírem Justem a dalšími hosty kriticky vyjadřoval ke kulturním událostem. Jeho pravidelné sloupky vychází v Lidových novinách. Knihovnu navštíví se svým poslechovým pořadem Hudební kaleidoskop, který volně navazuje na programy, jež dříve připravoval po celé republice. Představí nám ukázky z domácí i zahraniční tvorby, upozorní nás na zajímavé tituly, interprety, styly i žánry. Zalistujeme také v jeho nové knize „Jak tohle vůbec můžete otisknout!“ sestavené z hudebních kritik a rozhovorů. Těšit se můžete na hudební ukázky, které ve veřejnoprávním, natož v komerčním rozhlase neuslyšíte, ale připomeneme si také největší „perly“ normalizačního popu, které se kupodivu opět vracejí. Nenechte si ujít tuto zajímavou příležitost, vstup je volný.