Fotograf Pavel Vácha zahájil v knihovně svou výstavu

23.11.2012 19:34

Pavel Vácha vystudoval jako jeden z prvních výtvarnou fotografii na pražské FAMU. Absolvoval v roce 1968 a od té doby se věnuje fotografii jako volný výtvarník. Série portrétů spisovatelů Tváře literatury původně vznikaly na objednávku výtvarné redakce nakladatelství Československý spisovatel. Výstava těchto portrétů byla zahájena v Malé galerii ČS na podzim roku 1969. Řada portrétovaných spisovatelů se v tu dobu však ocitala na černé listině, a na výstavě se tak paradoxně sešlo několik fotografií spisovatelů, kteří oficiálně přestávali existovat. Po třech dnech výstava musela být zlikvidována. Fotografie zůstaly v autorově archivu a postupem času přibývaly a přibývají další. Na výstavě se můžete podívat na kdysi mladé tváře dnešních klasiků, i na současnou nejmladší spisovatelskou generaci. K vidění bude do 18. ledna.

plakát k vernisáži