Férová snídaně v Prostějově (proběhlo)

09.04.2015 14:13

Druhá květnová sobota - letos 9.5. - je na celém světě zasvěcena podpoře fair trade.  Fair trade  je způsob obchodu dávající drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům z rozvojových zemí příležitost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Pokud si koupíte fairtradový výrobek, máte jistotu, že za ním nestojí například zneužívání dětské práce, nelidské pracovní podmínky či devastace životního prostředí. Vloni v ČR svátek dohromady oslavilo na 4500 lidí ve 115 městech a obcích. Knihovna tuto hromadnou piknikovou snídani organizuje už počtvrté. Přidejte se. Přineste něco dobrého a na oplátku ochutnejte něco od souseda. Fairtradové dobroty se rády kamarádí s lokálními, takže vítané jsou třeba buchty z fair trade kakaa, cukru, biomouky, medu od místního včelaře nebo vajíček od sousedky, domácí chleba namazaný marmeládou z vlastní zahrádky, nebo máslem od místního farmáře s domácími ředkvičkami. Podávat k tomu budeme fair trade kávu, čaj, kakao a samozřejmě také čtivo. :-)

Přidáváme pár užitečných odkazů...
oficiální web akce:  www.ferovasnidane.cz
stránka prostějovské  snídaně
událost na Facebooku (zde pozvěte své přátele)
co s sebou na snídani
pár receptů na férové dobroty

Vezměte rodinu, přátele, deku, dobroty, nějaké to nádobí a přijďte si udělat příjemné sobotní dopoledne.
Začínáme v 10 hodin u knihovny.

(V případě nepříznivého počasí se akce koná uvnitř knihovny v přízemí.)

partneři snídaně: Kavárna ve Špalíčku, Zdravá výživa Rosinka, Harmonie zdraví