Druhá láska na první větu - literární výstava (proběhlo)

28.03.2016 12:01

Jak je pro vás důležitá první věta knížky? „Byla to láska na první pohled,“ zní třeba úvodní věta románu Hlava XXII. Pro mnohé je první věta knížky velmi důležitá, často podle ní poznáte, do jaké atmosféry vás autor vtahuje. Řada čtenářů si právě podle několika prvních vět vybírá, kterou knížku si zrovna půjčí nebo koupí. Některé jsou nezapomenutelné, jiné se staly klasikou, další jsou často citované. Řada úvodních vět nepotřebuje ani prozrazovat, ze které knihy pocházejí. Je to už dva roky, co jsme návštěvníkům knihovny připravili literární výstavu, představující 100 úvodních vět románů různých autorů a z různých období. Výstava se tenkrát velmi líbila, rozhodli jsme se proto pokračovat a vybrat dalších 100 vět. Tentokrát jsme se zaměřili hlavně na současné autory a jejich díla z posledních let. Knížky, ze kterých úvodní citát pochází, vám na první pohled neprozrazujeme. Máte tak možnost zkusit tipovat, od kterých autorů a ze kterých knížek jsou. Můžeme vám zaručit, že každou z citovaných knížek knihovna vlastní. Pokud vás tedy její úvodní věta zaujme, stačí sejít o patro níž do půjčovny a o knížku požádat. Výstava potrvá do 18.4.