Cesty po japonských zahradách (proběhlo)

15.04.2016 09:46

Díky svému koníčku (bonsajím) jsem měl možnost dvakrát navštívit Japonsko, abych shlédl nejkrásnější a nejznámější zahrady a sbírky bonsají v Japonsku. Zájezdy organizoval Čestmír Sosnovec, který se v Japonsku opakovaně učil u nejznámějších bonsajových mistrů a také studoval místní zahrady a zahradní architekturu. Bylo nás deset nadšenců, kteří sjezdili velkou část ostrova Honšů a kousek ostrova Šikoku. Díky pečlivé přípravě jsme navštívili mnohé skvosty zahradní architektury, které běžný turista na zájezdu s cestovní kanceláří nemá možnost shlédnout. Budování zahrad má v Japonsku mnohasetletou tradici, bylo a stále je považováno za svébytné umění. Některé zahrady jsou proto vedeny na seznamu národních kulturních pokladů Japonska. O dojmy z některých z nich bych se chtěl podělit ve středu 25. května od 17 hod.

Mgr. Jaroslav Servus