Akademie třetího věku (proběhlo)

01.05.2017 12:20

Od března letošního roku probíhají v knihovně pravidelná setkání Akademie třetího věku, která se sem přesunula z Kulturního klubu Duha. Červnové setkání bude trošku netradiční. Připravili jsme pro vás komentovanou prohlídku knihovny, v rámci které zavítáme i do prostor, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Rádi bychom vám ukázali knihovnu a představili její služby, ale hlavně vás chceme seznámit se změnami, které jsme pro vás připravili. Od září chceme všem seniorům nabídnout možnost studia na Virtuální univerzitě třetího věku (VU3V) při České zemědělské univerzitě v Praze. Jedná se zcela nový způsob přednášek, které jsou zprostředkovávány videozáznamem. Téma studia si studenti zvolí po společné dohodě sami, vybrat si mohou z velkého množství atraktivních studijních oborů. Školený lektor pomáhá vést jednotlivé lekce a spolu s účastníky vyplňuje testy ověřující nabyté znalosti. Úspěšní absolventi se budou moci zúčastnit slavnostních promocí v Praze. Ale nejde samozřejmě jen o získávání vědomostí. Nezpochybnitelným přínosem je také pravidelné setkávání účastníků stejné generace, kteří společně tráví volný čas a navazují přátelství. Více si řekneme ve čtvrtek 15. června v 9.30 hod.